Vai ir iespējams noķert angīnu no cita cilvēka? Kā tas notiek? Kā ārstēt angīnu, ja tā tomēr jums ir pielipusi? Mēs pēc kārtas atbildēsim uz visiem jūsu jautājumiem.
Angīnas simptomi: kā noteikt, vai jums ir angīna?
Angīnu izraisa vīrusi, baktērijas un pat sēnītes. Visbiežāk tie ir streptokoki. Slimības izraisītājs ilgstoši var atrasties cilvēka organismā un gaidīt brīdi, kad novājinās imūnsistēma.
Angīnas sākuma simptomi ir šādi:
- Sāpes kaklā, jo īpaši pie rīšanas;
- Mandeles ir spilgti sarkanā krāsā;
- Temperatūra paaugstinās līdz pat 39 grādiem;
- Uz mandelēm var parādīties balts aplikums;
- Iekaist limfmezgli.
Lai uzstādītu precīzu diagnozi, vislabāk ir apmeklēt ģimenes ārstu vai loru. Dzert antibiotikas bez ārsta norīkojuma nav vērts - ja slimību ir izraisījis vīruss, antibiotikas šajā gadījumā nepalīdzēs.
Vai angīna ir lipīga? Kā angīna izplatās?
Neskatoties uz to, ka iekaist kakls, slimība joprojām ir lipīga. Jūs varat pārnest angīnu citam cilvēkam tieša kontakta laikā (piemēram, ar skūpstiem) vai gaisa ceļā sīku pilienu veidā.
Infekciju iespējams pārnest arī, izmantojot kopīgas lietas (traukus, rotaļlietas), pieskaroties ķermenim vai atrodoties slēgtā telpā ar slimnieku.
Neatkarīgi no tā, vai ar angīnu slimo bērns vai pieaugušais, ieteicams ierobežot kontaktu ar slimnieku, kā arī izmantot tikai viņam vienam domātos personiskos traukus un higiēnas līdzekļus, līdz slimnieks pilnībā atveseļojas.
Angīnas inkubācijas periods ir 12 stundas - respektīvi, jūs pamanīsiet, ka esat inficējies apmēram 12 stundas pēc saskarsmes ar slimnieku.
Slimības rašanās iemesli var būt vairāki (vīrusi, baktērijas, sēnītes), tāpēc ir svarīgi precīzi noteikt galveno slimības cēloni. Tas ļaus izvairīties no komplikācijām un nepareizas ārstēšanas.
Noteikti konsultējieties ar ārstu, piemēram, loru. Pieteikties vizītē pie ārsta varat šeit.
Kā ārstēt angīnu?
Tā kā slimība ir lipīga un var norisināties smagā formā, vispirms ir jānosaka pareizā ārstēšana. To var izdarīt tikai ārsts – jūsu ģimene ārsts vai labs lors.
Pēc pacienta apskates ārsts nozīmē ārstēšanu: kādus medikamentus lietot, cik bieži un kādās devās. Viņš arī norādīs, vai nepieciešams skalot kaklu.
Noteikti ieteicams ievērot gultas režīmu, lai ķermenis varētu atgūties.
Atcerieties, ka antibiotikas un citas zāles ir jālieto kursu veidā, un, pat ja jūsu veselības stāvoklis uzlabojas, tas nav iemesls, lai beigtu medikamentus lietot un nepabeigtu pilnu kursu!
Neaizmirstiet regulāri izvēdināt slimnieka istabu, kā arī veikt mitro tīrīšanu. Tas samazinās citu ģimenes locekļu saslimšanas risku.
Lipīgās angīnas laikā nevajadzētu ēst pikantu ēdienu, kā arī pārāk karstu, cietu un sāļu pārtiku. Tas kairinās rīkli.
Dzeriet daudz silta ūdens un ēdiet siltu ēdienu.
Lai uzstādītu precīzu diagnozi un nozīmētu efektīvu angīnas ārstēšanu, dodieties uz Surdovest klīniku. Mēs esam par konservatīvu un drošu ārstēšanu. Mūsu ārsti pieņem pacientus Rīgā un Jelgavā.