times icon Riga: Pirmd. Trešd. Piektd. 13:00 - 18:00 Jelgava: Otr. 15:00 -18:00, Cet. 11: 00 - 13:00

Akupunktūra notievēšanai

Tieveeshana pieaugushajiem

Vēlaties uzspiest uz dažiem punktiem ķermenī un zaudēt lieko svaru? Jūs domājat, ka tā ir pasaka? Bet ķīniešu zinātnieki ir pierādījuši šīs metodes efektivitāti jau pirms 3000 gadiem. Runa ir par akupunktūru (adatu terapiju).

Adatu terapiju var izmantot gan ķermeņa atveseļošanai kopumā, bet jo īpaši cīņā ar lieko svaru. Mūsdienās, kad problēma ar lieko svaru rodas arvien biežāk un arvien vairāk cilvēkiem, daudzās privātajās klīnikās visā pasaulē tiek piedāvāti akupunktūras pakalpojumi.

Kā tā iedarbojas?

 

Akupunktūras pirmsākumi

 

1979. gada vasarā Pekinā norisinājās nacionālais simpozijs par akupunktūras tematiku. Tajā, cita starpā, piedalījās arī PVO pārstāvji. Tieši viņi nolēma, ka šī ārstēšanas metode ir jāuzskata par klīnisku un jāpiemēro arī citās pasaules valstīs. No šī brīža sākās vienmērīga akupunktūras izplatība Rietumu valstīs.

Savukārt eksotikas aura šai ārstniecības metodei joprojām nav zudusi. Tas nav pārsteidzoši, jo ikviens cilvēks ir pieradis domāt, ka, lai cīnītos ar lieko svaru, ir nepieciešams sportot, ievērot diētu, neēst nakts laikā utt. Tas nenozīmē, ka akupunktūra ir maģiska: tai arī ir nepieciešama pareizā noskaņošanās un dažas konkrētas darbības.

Tāpat kā jebkurai citai ārstēšanas metodei, arī akupunktūrai ir kontrindikācijas, bet vairāk par to varat lasīt zemāk.

Akupunktūra piedāvā ietekmēt īpašus bioloģiski aktīvus punktus cilvēka ķermenī. Pateicoties tam, dzīvības enerģija "Ci" var brīvi cirkulēt cilvēka ķermenī, kas nodrošina labu veselību.

Ķīniešu filozofija vēstī, ka jebkura aizsprostošanās ķermenī noved pie "Ci" enerģijas apstāšanās, un cilvēkam tas izraisa slimības un ilgtermiņā pat nāvi.

Tieši tādā pašā veidā adatu terapija iedarbojas liekā svara zaudēšanai. Enerģija "Ci" kustoties atjauno normālu vielmaiņu un noregulē apetīti. Turklāt pacienti, kas izgājuši svara zaudēšanas kursu ar adatu refleksoterapijas palīdzību, atjauno hormonālo fonu, mazina pietūkumu, uzlabo asinsriti un kopumā stiprina savu imunitāti.

Akupunktūras procedūra notiek šādi: īpašos punktos tiek ievietotas garas un plānas adatas (sāpju praktiski nav). Tās iekļūst nervu šķiedrās, tādējādi raidot signālus, kas iet uz smadzeņu daļu un kas kontrolē izsalkumu un apetīti. Tāpēc notievēšanai pietiek vien ar dažām procedūrām (atkarībā no sākotnējiem apstākļiem).

Adatas tiek ievietotas dažādos veidos: ar vienu kustību vai pakāpeniski. Atšķiras arī adatu ievadīšanas dziļums. Tas ir atkarīgs no liekā svara iemesla un vēlamā iznākuma.

Pastāv arī cita veida akupunktūra liekā svara zaudēšanai. Tās būtība ir iedarbošanās uz punktiem, kas atrodas ārējā ausī.

Interesants fakts: ķīniešu zinātnieki uzskatīja, ka ārējās auss forma ir līdzīga cilvēka embrija formai un uz tās virsmas atrodas punkti, kas saistīti ar visiem iekšējiem orgāniem.

Šādu ārstniecības metodi sauc par aurikuloterapiju. Galvenā atšķirība no tradicionālās akupunktūras ir iedarbības zonās un, protams, adatu garumā.

Turklāt pat aurikuloterapijai ir dažādi virzieni. Viena populāra metode ir balstīta uz iedarbošanos uz sāta sajūtas un izsalkuma punktiem. Šie punkti atrodas nedaudz virs auss ļipiņas. Tajos ievieto mazu adatu, kuru nedrīkst ņemt ārā pietiekami ilgi, savukārt pirms ēšanas ir nepieciešams vienu minūti nedaudz uzspiest uz šīs adatas. Rezultātā tiek samazināta bada sajūta.

Otrā metode ir līdzīga iepriekšējai, taču šajā gadījumā caur ausi tiek ievietota neliela zelta adatiņa. Tā tiek nostiprināta ar īpašām skavām. Adatu nēsā apmēram sešus mēnešus, un šajā laikā regulāri ir jāapmeklē ārsts. Metodes radītāji apgalvo, ka adata iedarbojas uz ķermeni tādā veidā, ka cilvēka apetīte tiek ievērojami samazināta, uzlabojas vielmaiņa un tiek sadedzinātas tauku šūnas.

 

Liekā svara cēloņi

 

aptaukoshanaas berniem1

 

Daudzas hroniskas slimības, īpaši tās, kas izraisa lieko svaru, var nopietni traucēt notievēt.

Īss liekā svara iemeslu saraksts:

 • Psiholoģiskā atkarība;
 • Zemas kvalitātes pārtika un ēšanas režīma trūkums;
 • Liela pārtikas daudzuma ēšana;
 • Mazkustīgs dzīvesveids;
 • Hormonālais disbalanss organismā.

Lai akupunktūra palīdzētu zaudēt svaru, speciālistiem ir precīzi jānosaka svara pieauguma cēlonis. Diezgan bieži pacients tiek izmeklēts, lai identificētu iespējamās iekšķīgās slimības.

Parasti pietiek vien ar padziļinātām laboratorijas analīzēm. Bet ir arī gadījumi, kad iekšējie orgāni tiek pārbaudīti, izmantojot aparatūras diagnostiku.

Ja pacients un speciālists saprot, ka iemesls ir tikai psiholoģiskā atkarībā, tad tikai pats pacients var noteikt tālāko notikumu gaitu. Variantu ir gana: akupunktūra, vēršanās pie psihologa vai abu šo metožu kombinācija. Protams, viss ir atkarīgs no problēmas nopietnības. Daudzi ārsti iesaka komplekso pieeju, lai sasniegtu mērķi.

Ir skaidri jāsaprot, ka jebkurā gadījumā pacientam ir jāstrādā ar sevi. Diemžēl neviena punktu stimulēšana vai citas metodes nepalīdzēs, ja cilvēks ir vienaldzīgs pret ārstēšanu un vēlas tikai turpināt ēst.

 

Akupunktūras veidi svara zaudēšanai

 

Arī pašai akupunktūrai ir noteikti apakštipi. Vispārējie principi ir vienādi visiem, taču dažas īpašības tiek formulētas atkarībā no pacienta. Konsultācijā katram pacientam tiek sastādīta individuāla programma.

Lai pastiprinātu efektu, tiek izmantota ķīniešu punktu masāža (akupresūra). Ir trīs masāžas veidi: tonizējošā, harmonizējošā un nomierinošā.

Tonizējošā masāža iedarbojas uz punktiem, stimulē iedarbību un palielina enerģijas plūsmu, un attiecīgi sāk tauku dedzināšanas procesu. Masāžas metodes ir šādas: maigi spiedieni uz punktu, riņķveida rotācija, viegla saspiešana un paplikšķināšana ar pirkstiem.

Harmonizējošā masāža palīdz paātrināt asins plūsmu, stimulē vienmērīgu enerģijas sadalījumu un tonizē ķermeni. Šīs masāžas laikā jāpiespiež ar pirkstu vienā punktā, sajūtot siltumu un nelielu sāpīgumu.

Interesants fakts: vispopulārākā masāža pasaulē ir "Šiatsu". Tulkojumā no japāņu valodas tas nozīmē piespiešanu ar pirkstiem. Tehnika ir līdzīga iepriekš aprakstītajai: ar pirksta spilventiņu ir jāuzspiež uz aktīvo punktu stingri perpendikulāri ādas virsmai, jāuztaisa pārtraukums un tad tas  jādara vēlreiz. Iedarbības ilgums uz vienu punktu ir apmēram 2-3 minūtes.

 

Akupunktūras kontrindikācijas

Akupunktūra notievēšanai tiek izmantota arvien biežāk. Tomēr ir vērts pārliecināties, ka tā jums derēs un nevis pretēji – nodarīs jūsu veselībai ļaunumu.

Akupunktūra parasti ir diezgan nekaitīga ārstniecības metode. Kontrindikācijas ir šādas:

 • Asinsrades sistēmas traucējumi;
 • Sirds, aknu un nieru mazspēja;
 • Ēšanas traucējumi (anoreksija, bulīmija);
 • Nervu sistēmas traucējumi;
 • Onkoloģija vai audzēji;
 • Imūnsistēmas traucējumi;
 • Nervu sistēmas slimības (krampji, epilepsija);
 • Infekcijas un elpceļu slimības akūtā formā.

Eksistē vēl dažas saistītas kontrindikācijas. Šādā gadījumā pieeja iegūst stingri individuālu raksturu: pārmērīga fiziska vai psiholoģiska izsīkšana, menstruācijas sievietēm, muskuļu distrofija, ādas slāņa traucējumi.

Akupunktūra ir kontrindicēta grūtniecēm un sievietēm zīdīšanas laikā, kā arī cilvēkiem, kas ir vecāki par 70 gadiem.

Akupunktūra notievēšanai

 

Notievēšana vienmēr no cilvēka prasa smagu darbu. Jums jābūt gatavam, ka liekā svara zaudēšana prasīs daudzas nedēļas vai pat mēnešus. Akupunktūra ir viens ļoti efektīvs rīks, kas atvieglo šo uzdevumu.

Related Articles

KLĪNIKA RĪGĀ

  Pieraksts telefoniski katru
dienu no 10:00 līdz 20:00
 
Pirmdien 13:00 līdz 18:00
Otrdien Ārsts pieņem Jelgavā
Trešdien 13:00 līdz 18:00
Ceturtdien Ārsts pieņem Jelgavā
Piektdien 13:00 līdz 18:00

KLĪNIKA JELGAVĀ

  Pieraksts telefoniski katru
dienu no 10:00 līdz 20:00
 
Pirmdien Ārsts pieņem Rīgā
Otrdien 15:00 līdz 18:00
Trešdien Ārsts pieņem Rīgā
Ceturtdien 11:00 līdz 13:00
Piektdien Ārsts pieņem Rīgā

Klinikas darba laiks

KLĪNIKA RĪGĀ

Pieraksts telefoniski katru
dienu no 10:00 līdz 20:00

Pirmdien 13:00 līdz 18:00
Otrdien Ārsts pieņem Jelgavā
Trešdien 13:00 līdz 18:00
Ceturtdien Ārsts pieņem Jelgavā
Piektdien 13:00 līdz 18:00

 

KLĪNIKA JELGAVĀ

Pieraksts telefoniski katru
dienu no 10:00 līdz 20:00

Pirmdien Ārsts pieņem Rīgā
Otrdien 15:00 līdz 18:00
Trešdien Ārsts pieņem Rīgā
Ceturtdien 11:00 līdz 13:00
Piektdien Ārsts pieņem Rīgā

 

times icon

PIRMDIEN - PIEKDIEN
10:00 - 18:00

phone icon

PPIERAKSTS VIZĪTEI
+371 22428919

phone icon

facebook bottom smail